Materiál a pomůcky

Jana Veselá
06.02.2024 09:12
Materiál a pomůcky
Spustit lekci

Vstoupit do kurzu

Úvodní díl kurzu “Výroba stříbrných šperků” s Janou Veselou se zaměřuje na materiál a pomůcky, které pro výrobu šperků budeme potřebovat. V kurzu pracujeme s revolučním materiálem Art Clay Silver, který je pocházející z Japonska. Jedná se o speciální modelovací hlínu, která se po vypálení mění v ryzí stříbro 999/1000.

V tomto úvodu se dozvíte, jaký materiál budete potřebovat pro výrobu stříbrných šperků a jaké pomůcky jsou pro tento proces důležité. Nepotřebujete žádné speciální nářadí ani dílnu, Art Clay Silver nám umožňuje vyrobit šperky téměř všeho druhu. Můžete ho modelovat, nanášet štětcem, stříhat nůžkami nebo tvarovat různými tvořítky. Pomohou vám také stužky, vlákna, různé uzávěry i kameny.

Modelovací stříbro je tvárný a měkký materiál, podobný bílé keramické hlině. Výsledné šperky jsou čisté stříbro a mohou být opracovány různě podle vašich představ. V kurzu se seznámíme s různými technikami zpracování šperků a naučíme se vytvářet různé tvary a vzory. Vypálení hotových výrobků je možné provést nad kahanem, v pícce nebo na plynovém sporáku.

Těšte se na výrobu stříbrných šperků s Jana Veselou a staňte se šperkařem, který si vytvoří vlastní unikátní díla a udělá radost sobě i svým blízkým.

Vstoupit do kurzu

Reklama