Kontrola indexace všech URL ze Screaming Frog SEO Spider

Michal Binka
06.02.2024 10:17

Vstoupit do kurzu

V lekci s názvem „Kontrola indexace všech URL ze Screaming Frog SEO Spider“ se naučíte nový způsob, jak získat všechny důležité indexovatelné URL na vašem projektu. Tento nový způsob využívá nástroje Screaming Frog SEO Spider, který vyhledá a shromáždí všechny URL adresy, které jsou nebo nejsou obsaženy v sitemapě. Důležité je, že se zaměříte pouze na ty URL adresy, které mají stavový kód 200 a jsou tedy indexovatelné. Tyto URL adresy následně pošlete k analýze indexace v Collabimu, abyste získali kompletní přehled o indexaci vašeho projektu.

Tato lekce je součástí kurzu „Kurz SEO: Audit a analýza reálné indexace vašeho webu“, který vás naučí optimalizaci stránek pro vyhledávače. Kurz je veden lektorem Michalem Binkou a věnuje se základním principům SEO. Na kurzu se dozvíte, jak fungují vyhledávače, jaké jsou nejčastější důvody neindexace stránek, jak provést test indexace konkrétní URL na Google a Seznamu, jak kontrolovat indexaci stránek v Google Search Console a Seznam Webmaster, a jak získat všechny URL ze sitemapy přes Collabim a dále je analyzovat. Kurz vás naučí také hromadně přidat nezaindexované stránky do Seznamu pomocí Collabim a API Seznam Webmaster, a jak přidat nezaindexované URL do Googlu pomocí separátní sitemapy neindexovaných stránek a pingování na sitemapu.

Cílem kurzu je zjistit reálný stav indexace vašich stránek u vyhledávačů Google.cz a Seznam.cz a identifikovat případné problémy s indexací. Naučíte se, jak předložit neindexované stránky vyhledávačům tak, aby k indexaci došlo. Analýza indexace stránek je jednou z nejdůležitějších technik v oblasti technického SEO.

Pokud se chcete dozvědět více informací o kurzu, můžete si přečíst celý popis na stránkách kurzu.

Vstoupit do kurzu

Reklama
Zavřít reklamu