Kontrola indexace na Seznam.cz

Michal Binka
06.02.2024 10:16

Vstoupit do kurzu

Lekce s názvem Kontrola indexace na Seznam.cz se zaměřuje na zjištění stavu indexace u vyhledávače Seznam.cz a používá k tomu operátor „info:“. Tato lekce je součástí kurzu SEO: Audit a analýza reálné indexace vašeho webu, který vyučuje lektor Michal Binka. Kurz se zaměřuje na optimalizaci stránek pro vyhledávače a důležitým předpokladem pro úspěšné SEO je, aby vyhledávače dokázaly stránky projít, zaindexovat a uložit si je do své databáze.

Tento kurz Vám poskytne základní znalosti o fungování vyhledávačů, nejčastějších důvodech neindexace a naučí Vás testovat indexaci konkrétní URL na Google i Seznamu pomocí různých operátorů. Také se naučíte kontrolovat indexaci stránek v Google Search Console a Seznam Webmaster. Kurz Vás provede také získáním všech URL ze sitemapy prostřednictvím Collabimu a ukáže Vám, jak prověřit reálnou indexaci projektu.

Kromě toho se také naučíte analyzovat všechny URL ze Screaming Frog SEO Spider a hromadně přidávat neindexované stránky do Seznamu pomocí Collabimu a API Seznam Webmaster. Kurz Vás také naučí, jak hromadně přidat nezaindexované URL do Googlu pomocí separátní sitemapy neindexovaných stránek a pingování na sitemapu.

Cílem tohoto kurzu je zjistit reálný stav indexace Vašich stránek u vyhledávačů Google.cz a Seznam.cz a identifikovat případné problémy, kde se Vaše stránky neindexují. Během kurzu se naučíte předložit neindexované stránky vyhledávačům tak, aby k indexaci došlo.

Pokud Vás tato lekce i celý kurz zajímá, vyzkoušejte si ho sami a získejte základní analytické techniky v problematice technického SEO.

Vstoupit do kurzu

Reklama
Zavřít reklamu