Jean-Paul Belmondo – stínování

Petra Cibulková
06.02.2024 01:37
Jean-Paul Belmondo – stínování
Spustit lekci

Vstoupit do kurzu

Ve video lekci s názvem “Jean-Paul Belmondo – stínování”, která je součástí kurzu “Malování pravou hemisférou – portrét suchým štětcem” s lektorkou Petrou Cibulkovou, se naučíte techniku stínování a malování přechodů stínů. Petrův přístup k malbě suchým štětcem je inovativní a využívá minimální množství olejové barvy, takže dokáže vytlačit maximum z každé tuby.

V rámci kurzu se naučíte techniku malby suchým štětcem na portrétech Jean-Paul Belmonda a Marilyn Monroe. Petra vám ukáže, jak přenést fotografií předlohu na plátno, jak vytvářet přechody při stínování a jak si vyrobit vlastní šablony pro malování suchým štětcem. Naučíte se také, jak vytvářet ostré hrany v obraze a jak kreslit tenké linky.

Technika suchého štětce je relativně nová a často se používá při malování portrétů. Nejčastěji se používá černá nebo hnědá olejová barva, díky níž mohou portréty vypadat téměř jako fotografie. S Petrou Cibulkovou jako lektorkou je tento kurz skvělou příležitostí naučit se tuto zajímavou techniku a vytvořit vlastní krásná díla.

Vstoupit do kurzu

Reklama