Jean-Paul Belmondo – detaily očí, jemné stínování

Petra Cibulková
06.02.2024 01:37

Vstoupit do kurzu

V online video lekci s názvem „Jean-Paul Belmondo – detaily očí, jemné stínování“ se budete přesněji zaměřovat na kreslení a stínování detailů očí. Pro tento účel budete potřebovat slabší štětce, které vám umožní dosáhnout jemnějších a preciznějších výsledků. Lekce je součástí kurzu „Malování pravou hemisférou – portrét suchým štětcem“ vedeného lektorkou Petrou Cibulkovou.

V tomto kurzu se naučíte techniku suchého štětce (dry brush), která vám umožní malovat portréty. Při této metodě se používá minimální množství olejové barvy, kterou aplikujete na štětec a poté stíráte přebytečnou barvu ubrouskem. Díky této technice můžete dosáhnout efektu, kterým portrét vypadá téměř jako fotografie. Ve videu se naučíte, jak přenést portrét z fotografie na plátno a jak vytvářet přechody při stínování. Také se dozvíte, jak si vyrobit šablony pro malování suchým štětcem a jak vytvořit ostře vymezené hrany v malbě. Další techniky, které se naučíte, zahrnují kreslení tenkých linek pomocí štětce.

Tato lekce je jednou z mnoha, které vás provedou procesem malby portrétu suchým štětcem. Pokud vás tato technika zaujala, tento kurz vám poskytne všechny potřebné informace a dovednosti k tomu, abyste se v ní vypracovali. Nezapomeňte si také stáhnout předlohy portrétů Jean-Paul Belmonda a Marilyn Monroe, které jsou k dispozici pod videem. S pomocí lektorky Petry Cibulkové se brzy stanete schopními vytvářet vlastní umělecká díla pomocí techniky suchého štětce.

Vstoupit do kurzu

Reklama
Zavřít reklamu