Jak používat pomůcky
Spustit lekci

Vstoupit do kurzu

V lekci s názvem “Jak používat pomůcky” se dozvíte, jak správně pracovat s různými pomůckami při malování. Je důležité znát nejen to, jaké pomůcky budete potřebovat, ale také jak je efektivně využít při tvorbě uměleckých děl. Tato lekce je součástí kurzu “Malování pravou hemisférou – portrét suchým štětcem” vedeného Petrou Cibulkovou.

Kurz “Malování pravou hemisférou – portrét suchým štětcem” je zaměřený na techniku malování suchým štětcem (dry brush). Pod vedením Petry Cibulkové se naučíte malovat portréty využívající tuto techniku. K malbě budete potřebovat minimální množství olejové barvy, díky postupu vyučovanému Petrou se vám tak bude hodit i zbytek barvy, který máte zbylý v tubě.

V rámci kurzu se naučíte techniku malby suchým štětcem, přenášet portréty z fotografie na plátno, vytvářet přechody při stínování, vyrobit si šablony pro malbu suchým štětcem, vytvářet ostré hrany v malbě pomocí šablon a kreslit tenké linky. Tato technika je poměrně nová a často se používá při malování portrétů. Nejčastěji se využívají černá nebo hnědá olejová barva. Díky této technice je možné vytvořit portréty, které se velmi podobají fotografii.

Kurz “Malování pravou hemisférou – portrét suchým štětcem” vás provede procesem malování suchým štětcem a naučí vás vytvářet neuvěřitelná umělecká díla. Petra Cibulková je skvělý lektor, který dokáže srozumitelně vysvětlit techniky malby a umožní vám tak snadno dosáhnout skvělých výsledků ve vlastní tvorbě.

Vstoupit do kurzu

Reklama