Jak míchat bylinkové směsi na čaje

Anna Bednářová
05.02.2024 23:13

Vstoupit do kurzu

V lekci s názvem „Jak míchat bylinkové směsi na čaje“ se naučíte, jak kombinovat různé bylinky, abyste si mohli namíchat vlastní účinný a lahodný bylinkový čaj. Lekce vám poskytne jednoduché zásady, které je potřeba dodržovat při míchání čajových směsí, a také vám dá tipy na konkrétní kombinace bylinek.

Tato lekce je součástí online kurzu s názvem „Sběr bylinek a jejich praktické použití“, který vás provede světem bylinkáření. Lektorkou kurzu je Anna Bednářová, která vám poví o blahodárných účincích léčivých bylinek a naučí vás, jak je správně sbírat, sušit a používat.

V rámci kurzu se dozvíte například o zásadách pro sběr a sušení bylinek, jak kombinovat bylinky na čaj, jak vyrobit tinkturu z bylin nebo si vyrobit mast, likér nebo sirup. Získáte také informace o účincích a možnostech zpracování různých druhů bylinek, jako je kostival lékařský, pampeliška/smetanka lékařská, hloh obecný nebo šípek/šípková růže. Kurz vám také představí jarní bylinky, bylinky vhodné pro péči o vlasy a pleť, a ty, které se hodí do kuchyně nebo na posílení imunity.

Kurz obsahuje celkem 15 komplexních videí, přičemž první dvě videa jsou zdarma. V těchto dvou videích se dozvíte vše o sběru a poznávání bylinek, včetně informací o tom, kde a jak bylinky sbírat v jednotlivých ročních obdobích. Kurz vám také představí tři základní způsoby výroby bylinkových sirupů.

Díky tomuto kurzu si budete moci sami vyrobit vlastní bylinkové produkty a budete mít možnost poznávat a využívat léčivé rostliny při svých procházkách.

Vstoupit do kurzu

Reklama
Zavřít reklamu