Jak fungují vyhledávače

Michal Binka
06.02.2024 10:15

Vstoupit do kurzu

V tomto videu s lektorem Michalem Binkou se dozvíte, jak fungují vyhledávače a jaké jsou jejich základní fáze. Vyhledávače pracují ve třech krocích: procházení (Crawling), indexování (Indexing) a hodnocení obsahu (Ranking).

Tato lekce je součástí kurzu „Kurz SEO: Audit a analýza reálné indexace vašeho webu“, který vám pomůže naučit se optimalizovat stránky pro vyhledávače. Jako základní předpoklad úspěšné SEO je důležité, aby vyhledávače vaše stránky mohly projít a zaindexovat. Pokud tak není, nikdy se neobjevíte v organických výsledcích vyhledávání.

V rámci kurzu se naučíte, jakým způsobem fungují vyhledávače, jaké jsou nejčastější důvody neindexace a jak prověřit indexaci konkrétních URL na Google a Seznamu. Kromě toho se dozvíte, jak kontrolovat indexaci stránek v Google Search Console a v Seznam Webmaster. Kurz vás také naučí, jak získat všechny URL ze sitemapy přes Collabim a jak analyzovat všechny URL ze Screaming Frog SEO Spider.

Další důležitou součástí kurzu je technika hromadného přidání neindexovaných stránek do Seznamu a do Google pomocí separátní sitemapy neindexovaných stránek. Cílem kurzu je zjistit reálný stav indexace vašich stránek u vyhledávačů Google.cz a Seznam.cz a identifikovat veškeré problémy, kde se vaše stránky neindexují.

Na závěr kurzu získáte dovednosti, jak můžete předložit neindexované stránky vyhledávačům tak, aby došlo k jejich indexaci. Analýza indexace stránek je základním krokem při řešení technického SEO.

Zajímá vás více o tomto kurzu? Více informací naleznete na našich stránkách.

Vstoupit do kurzu

Reklama
Zavřít reklamu