Hromadné přidání všech neindexovaných stránek do Seznam.cz (přes Collabim a API Seznam Webmaster)

Michal Binka
06.02.2024 10:17

Vstoupit do kurzu

V této finální části kurzu se naučíte, jak hromadně přidat všechny neindexované stránky z vašeho webu do Seznam.cz pomocí nástroje Collabim a API Seznam Webmaster.

Indexace stránek, tedy proces zahrnující prohledání a uložení stránek do vyhledávačů, je klíčovým krokem při optimalizaci webu pro vyhledávače. Pokud vyhledávače neindexují vaše stránky, nemohou se objevit v organických výsledcích vyhledávání a vaše úsilí o optimalizaci stránek zůstane bez výsledku.

V rámci této lekce se dozvíte, jak fungují vyhledávače a jaké jsou nejčastější důvody neindexace stránek. Naučíte se také jak provést test indexace konkrétní URL na Google a Seznamu pomocí operátorů inurl, cache a info.

Další částí lekce je kontrola indexace stránek v Google Search Console a Seznam Webmaster. Tím získáte přehled o tom, které stránky jsou zaindexovány a které ne.

Důležitou částí kurzu je získání všech URL ze sitemapy pomocí Collabimu, které slouží jako podklad pro prověření reálné indexace. Naučíte se také, jak analyzovat všechny URL ze Screaming Frog SEO Spider a jak provést hromadné přidání neindexovaných stránek do Seznamu pomocí Collabimu a API Seznam Webmaster.

Dále se seznámíte s metodou hromadného přidání nezaindexovaných URL do Googlu pomocí separátní sitemapy a ping na sitemapu.

Cílem této lekce je získat přesný přehled o reálném stavu indexace vašich stránek na vyhledávačích Google.cz a Seznam.cz. Budete schopni identifikovat případné problémy, které brání indexaci vašich stránek a naučíte se předložit neindexované stránky vyhledávačům tak, aby k indexaci skutečně došlo.

Tato lekce je součástí kurzu „Kurz SEO: Audit a analýza reálné indexace vašeho webu“ a vede ji lektor Michal Binka. Kurz je určen pro všechny, kteří se chtějí naučit optimalizovat stránky pro vyhledávače a zlepšit tak viditelnost svého webu ve vyhledávačích.

Vstoupit do kurzu

Reklama
Zavřít reklamu