Reklama

Hormonální systém – vaječníky, varlata

Hormonální systém – vaječníky, varlata
Spustit lekci

Vstoupit do kurzu

V rámci lekce “Hormonální systém – vaječníky, varlata” se v online video kurzu Reflexní terapie nohy zaměříme na reflexní plošky pohlavních orgánů. U žen budeme hledat reflexní plošky vaječníků a u mužů reflexní plošky varlat. V TCM (tradiční čínská medicína) se budeme také věnovat nadřízenému orgánu v energetickém systému – ledvinám.

Kurz Reflexní terapie nohy je veden lektorkou Miroslavou Kuprovou Stodůlkovou. Kurz se zaměřuje na základy reflexologie a ukáže vám, jak najít reflexní plošky jednotlivých orgánů a částí těla. Lektor vám také poskytne informace o tom, kdy je reflexní terapie vhodná.

Reflexní terapie patří mezi techniky alternativní medicíny a nepotřebujete k jejímu praktikování žádné vybavení. Stačí vám pouze vaše ruce, kterými budete působit na reflexní plošky. Tato technika vám umožní pomoci sobě nebo svým blízkým od různých neduhů a potíží a posílit tak své zdraví.

V rámci kurzu Reflexní terapie nohy se mimo jiné dozvíte o historii této techniky, kontraindikacích reflexní terapie, základních principech metody, anatomii nohy, orientačních bodech na noze, hledání reflexních plošek jednotlivých orgánů, systémů a tkání a způsobech ovlivňování reflexních plošek.

Technika reflexní terapie je ověřená staletími a díky moderním poznatkům anatomie nohy a videím, která vás naučí orientačním bodům, můžete během krátké doby proniknout do této techniky. Lekce Reflexní terapie nohy vám pomůže zlepšit váš zdravotní stav a je vhodná pro širokou veřejnost, od laiků po lékaře.

Kurz Reflexní terapie nohy je založen na “evropské” reflexní terapii nohy, která má svůj původ v různých civilizacích a byla nejvíce rozvíjena terapeuty jako je Hanne Marquardt z Německa, Jiří Janča a Július Pataky v Česku. Reflexní terapie je dědictvím minulých civilizací a jejich pozorovacího talentu a intuice. Díky mnoha terapeutům ji můžeme dnes využívat i my. Lektorka Miroslava Kuprová Stodůlková se svojí láskou a úctou k této technice se s vámi ráda podělí o své znalosti a zkušenosti v rámci tohoto kurzu reflexní masáže nohou.

Pokud vás Reflexní terapie nohy zaujala, ať už z osobního zájmu o reflexologii nebo pro svůj osobní rozvoj v rámci alternativní medicíny, neváhejte a přihlaste se k tomuto online video kurzu. Více o kurzu si můžete přečíst na [stránce s popisem kurzu](#popis-kurzu).

Vstoupit do kurzu

Reklama