Hormonální systém – štítná žláza (1. část)

Hormonální systém – štítná žláza (1. část)
Spustit lekci

Vstoupit do kurzu

V první části lekce se podrobně seznámíme se štítnou žlázou, jedním z nejdůležitějších orgánů hormonálního systému. Štítná žláza hraje klíčovou roli v regulaci metabolismu a správném fungování těla. Víte, že je to tzv. mistrova dílna hormonálního systému? Je to právě tato žláza, která produkuje důležité hormony, které ovlivňují mnoho systémů v našem těle. V této lekci se naučíte, jak probíhá stimulace reflexní plošky štítné žlázy a jak tuto reflexní terapii použít k vyrovnání hormonální nerovnováhy a podpoře zdravého fungování štítné žlázy.

Napojení štítné žlázy na reflexní plošky nohou je jedním z klíčových bodů v reflexní terapii. Bez ohledu na to, zda se jedná o podpůrnou terapii pro nějakou konkrétní chorobu nebo jen o všeobecnou prevenci, neměli bychom tento bod přehlížet. Hormonální nerovnováha má totiž mnoho důsledků a může způsobit nepříjemné symptomy, jako je únavnost, nespavost, nadváha nebo naopak nechutenství.

Naše tělo je komplexní systém a často můžou být problémy v jednom orgánu způsobené nerovnováhou v jiném. Proto je důležité vést terapii celostně a zahrnout veškeré důležité orgány a systémy v těle. Reflexní terapie nohou je jednou z možností, jak toho dosáhnout.

Pokud se chcete dozvědět více o reflexní terapii nohy jako celku, přihlaste se ke kurzu Reflexní terapie nohy pod vedením lektorky Miroslavy Kuprové Stodůlkové. V kurzu se dozvíte všechny potřebné informace o principu reflexní terapie, anatomií nohy a orientačních bodech na noze. Naučíte se také správné techniky ovlivňování reflexních plošek a podrobně se seznámíte s jednotlivými orgány a systémy v těle a jejich reflexními zónami na noze.

Reflexní terapie nohy je krásnou technikou, která vám umožní aktivovat vlastní potenciál těla k hojení a zlepšení zdraví. A co je nejlepší, můžete jí nosit vždy s sebou, protože vaše ruce jsou vaším vlastním nástrojem. Přidejte se k nám na kurz Reflexní terapie nohy a objevte sílu, kterou máte ve svých rukou pro své zdraví a pohodu.

Vstoupit do kurzu

Reklama