Hloh obecný a hložinky

Anna Bednářová
05.02.2024 23:14

Vstoupit do kurzu

Hloh obecný je na našem území velmi rozšířená léčivá rostlina. Povím vám, jak moc je hloh přínosný pro naše zdraví, jaké jsou jeho účinky a jaké máme možnosti zpracování. V rámci kurzu „Sběr bylinek a jejich praktické použití“ se s lektorkou Annou Bednářovou naučíte nejen sbírat a sušit bylinky správným způsobem, ale také si připravíte základní bylinkové výrobky, jako jsou tinktury, masti, sirupy nebo likéry. Během kurzu se naučíte základní zásady bylinkaření, jakými bylinkami si správně namíchat čajové směsi, jak vyrobit tinktury z bylin či masti, likéry a sirupy. Zjistíte také, jaké jsou účinky a možnosti zpracování hlohu obecného, který je jedním z hlavních témat této lekce.

Celý kurz obsahuje 15 komplexních videí, která vás naučí základy sběru a poznávání bylinek, výrobu bylinkových výrobků a jejich účinky na zdraví. V prvních dvou bezplatných dílech se dozvíte vše o sbírání bylinek a jejich rozlišování. Naučíte se například, kde a kdy je nejlepší sbírat bylinky, jaké jsou zásady správného sušení a jak si namíchat čajové směsi. Dále se dozvíte, jak správně vyrobit bylinkové sirupy a jaké jsou vhodné druhy bylinek pro jednotlivé druhy sirupů.

Tento kurz je určen všem, kdo mají zájem o přírodní medicínu, sbírání bylinek a přípravu vlastních bylinkových výrobků. Po absolvování kurzu budete schopni rozpoznat základní bylinky a vyrobit si vlastní bylinkovou tinkturu, mast, sirup nebo likér. Připojte se k lektorce Anně Bednářové na cestě objevování léčivých rostlin a vytvoření vlastní bylinkové lékárny.

Vstoupit do kurzu

Reklama
Zavřít reklamu