Reklama
EPS
Spustit lekci

Vstoupit do kurzu

EPS, neboli earnings per share, je ukazatel zisku na akcii. Tento ukazatel se využívá pro hodnocení finanční výkonnosti společnosti a udává čistý zisk, který připadá na jednu akcii. EPS je důležitým faktorem při rozhodování o investicích, protože pomáhá investorům posoudit, jak dobře se společnosti daří vytvářet zisk a kolik zisku je připadáno na jednu akcii.

Ve videu této lekce vám lektor Jaroslav Konvička vysvětlí význam tohoto termínu a ukáže vám, jak ho správně používat při investování. Naučíte se rozpoznat dobré a špatné hodnoty EPS a jak využít tento ukazatel při rozhodování o svých investicích.

Lekce “EPS” je součástí kurzu “Investiční angličtina” vedeného lektorem Jaroslavem Konvičkou. Tento kurz je ideální pro všechny, kteří chtějí zlepšit své anglické jazykové dovednosti v oblasti investic a objevit nejčastěji používané výrazy z oblasti akciových trhů, makroekonomiky a světa kryptoměn.

Kurz “Investiční angličtina” je jakýmsi anglicko-českým slovníkem specifických výrazů, které se běžně používají v investičním světě. Lektor vám nejen vysvětlí význam jednotlivých pojmů, ale i jak je správně používat a jaký mají dopad na investiční rozhodování.

Kromě toho vás kurz seznámí s dalšími důležitými tématy, jako je fungování kryptoměnových peněženek nebo možnost si vyzkoušet obchodování nanečisto. Ve videích kurzu Jaroslav Konvička ukáže význam jednotlivých pojmů v praxi pomocí anglických vět, které pro tento účel pečlivě vybral.

Pokud vás zajímá svět investic a chcete se naučit anglicky hovořit o tomto tématu s jistotou, pak je kurz “Investiční angličtina” tou správnou volbou pro vás. Jaroslav Konvička vás provede světem investic a pomůže vám rozšířit vaše znalosti o investiční terminologii v angličtině.

Vstoupit do kurzu

Reklama