Andy Warhol – tvar hlavy a základní rysy

Samuel KingDavis
06.02.2024 00:12

Vstoupit do kurzu

V lekci s názvem „Andy Warhol – tvar hlavy a základní rysy“ se budeme zabývat vytvořením základního tvaru hlavy a hlavních rysů podle fotografií Andyho Warhola. Nejprve jsme si vytvořili skicu na základě fotografií a nyní se můžeme pustit do samotného modelování. Fotografie Andyho Warhola jsou ke stažení u předchozího videa.

Tato lekce je součástí kurzu „Modelování karikatur“ s lektorem Samuel KingDavisem. V tomto kurzu se naučíte vytvářet modely jakékoli postavy – ať už reálné nebo fantastické. K modelování nepotřebujete žádné drahé nástroje ani materiály, stačí vám pouze prsty a běžné věci, které najdete doma, a obyčejná dětská modelína.

V neplacené části kurzu se naučíte modelovat sošku Jeana-Michela Basquiata, slavného avantgardního umělce a básníka s výraznými rysy. V dalších lekcích se pak budete modelováním zabývat současně s Samem soškou Andyho Warhola. Po skončení kurzu se budete schopni představit, načrtnout a vytvořit své vlastní unikátní postavy.

Kromě samotného modelování se v kurzu dozvíte také, jak si připravit skicu pro modelování, jak vytvářet základní tvary a jak je využít při další tvorbě, jak vytvořit sošku tak, aby dobře držela tvar, a jak modelovat různé rysy na tváři, jako jsou nos, oči nebo rty. Sam dále zdůrazňuje důležitost představivosti a kreativity při práci.

Pro úspěšné vytvoření skic, které budete potřebovat k modelování, vám může pomoci dřívější Samův kurz „Kreslení karikatur“. Nemusíte však kurz absolvovat celý, stačí shlédnout jeho neplacenou část. Samovi rozumí i neanglicky mluvící účastníci, neboť v kurzu vystupuje také překladatelka Petra Cibulková.

Sam KingDavis je americký karikaturista a lektor kurzu „Kreslení karikatur“. Jeho první láskou bylo sochařství, které začal více rozvíjet poté, co se přestěhoval z Ameriky do Prahy a zapojil se do kurzů loutkáře Miroslava Trejtnara „Loutky v Praze“.

Vstoupit do kurzu

Reklama
Zavřít reklamu