Reklama

Andy Warhol – oční důlky a nos

Samuel KingDavis
06.02.2024 00:12
Andy Warhol – oční důlky a nos
Spustit lekci

Vstoupit do kurzu

V online video lekci s názvem “Andy Warhol – oční důlky a nos” se budeme zabývat modelováním konkrétních částí obličeje. Tvar hlavy už máte připravený a nyní se můžete zaměřit na detaily, jako jsou oční důlky a nos.

Tato lekce je součástí kurzu “Modelování karikatur” vedeného lektorem Samuelem KingDavisem. Sam je zkušený karikaturista a ve svém kurzu vás naučí vytvářet karikatury postav ze skutečného života nebo své fantazie. Nejlepší na tom je, že k modelování vám postačí pouze prsty a běžné předměty, které najdete doma, a nějaká obyčejná dětská modelína.

V rámci neplacené části kurzu se budeme učit vytvářet sošku Jeana-Michela Basquiata, slavného avantgardního umělce a básníka. Následně se budeme věnovat sošce Andyho Warhola. Po absolvování tohoto kurzu budete schopni představit, načrtnout a vytvořit jedinečné karikatury podle vlastní fantazie.

V rámci kurzu se dozvíte, jak si připravit skicu, která vám pomůže při modelování, jak vytvářet základní tvary a jak je využívat při tvorbě, jak vystavět sošku tak, aby dobře držela tvar, a jak správně modelovat různé části obličeje, například nos, oční důlky nebo rty. Sam vám také ukáže, jak důležitá je při práci představivost a jak vám může pomoci v procesu modelování.

Pokud se vám práce se skicami zdá obtížná, můžete se podívat na Samův kurz “Kreslení karikatur”, který vám pomůže při tvorbě skic. Stačí shlédnout neplacenou část tohoto kurzu a nemusíte si ho celý kupovat. A aby bylo zajištěno, že ho budete dobře rozumět, v kurzu vystupuje i překladatelka Petra Cibulková.

Lektorem kurzu je Samuel KingDavis, americký karikaturista, který se specializuje na portrétní karikatury. Sam původně pochází z Ameriky, ale přestěhoval se do Prahy, kde propadl české tradici loutkářství. Sam je také sochařem a v Čechách se účastnil kurzů loutkáře Miroslava Trejtnara “Loutky v Praze”.

Vstoupit do kurzu

Reklama