Jak vycentrovat tabulku při tisku v Excelu
Přehrát video
Zdroj: Youtube.com, EduTV

Jak vycentrovat tabulku při tisku v Excelu

  • 07.03.2023

Excel je velmi užitečný nástroj, který umožňuje uživatelům práci s velkými množstvími dat. Nicméně, pokud se snažíte vytisknout své tabulky, může být obtížné dosáhnout dokonalého vzhledu. Jednou z nejdůležitějších věcí při tisku tabulek v Excelu je vycentrování obsahu na stránce. V této příručce se podíváme na několik způsobů, jak vycentrovat tabulku při tisku v Excelu.

Co je vycentrování tabulky v Excelu

Vycentrování tabulky v Excelu znamená umístění obsahu tabulky na stránce tak, aby byl středován. Když je tabulka vycentrována, bude mít stejný prostor na levé a pravé straně, což vypadá lépe při tisku. Existuje několik způsobů, jak dosáhnout vycentrování tabulky v Excelu.

Jak vycentrovat tabulku v Excelu

1. Použití funkce Centrovat na stránce

Pokud chcete centrovat tabulku na stránce, můžete použít funkci Centrovat na stránce. Klikněte na záložku Rozvržení stránky a poté vyberte možnost Centrovat na stránce. Toto by mělo umístit vaši tabulku uprostřed stránky.

2. Použití okna Dialog Rozvržení stránky

Další způsob, jak centrovat tabulku na stránce, je použít okno Dialog Rozvržení stránky. Klikněte na záložku Rozvržení stránky a poté klikněte na tlačítko Okno dialogu Rozvržení stránky. Zde můžete vybrat možnost Centrovat na stránce.

3. Použití funkce Vycentrovat

Pokud chcete vycentrovat obsah tabulky, můžete použít funkci Vycentrovat. Vyberte buňky, které chcete vycentrovat, a poté klikněte na záložku Domovská stránka. Zde najdete tlačítko Vycentrovat, které vám umožní vycentrovat obsah buňky.

4. Použití formátování stránky

Posledním způsobem, jak vycentrovat tabulku při tisku v Excelu, je použít formátování stránky. Klikněte na záložku Rozvržení stránky a poté vyberte možnost Formát stránky. V okně Formát stránky najdete možnost Zarovnání, kde můžete vybrat možnost Centrovat horizontálně i vertikálně. Tím se zajistí, že bude tabulka vycentrována na stránce při tisku.

5. Použití tlačítka Tisk

Po aplikaci jednoho z výše uvedených způsobů vycentrování tabulky při tisku v Excelu klikněte na tlačítko Tisk. Zde můžete zkontrolovat náhled tisku a ujistit se, že je tabulka vycentrována na stránce.

6. Použití tiskového nastavení

Dalším způsobem, jak vycentrovat tabulku při tisku v Excelu, je použití tiskového nastavení. Klikněte na tlačítko Soubor a poté na možnost Tisk. V tiskovém dialogovém okně můžete zvolit možnost Střed a poté vyberte možnost Vertikální střed na záložce Rozšířené tiskové nastavení. Tím zajistíte, že bude tabulka vycentrována na stránce při tisku.

Použití zkratky kláves

Poslední možností, jak vycentrovat tabulku při tisku v Excelu, je použití zkratky kláves. Držte klávesu Ctrl a stiskněte klávesu P. To otevře dialogové okno Tisk. Poté klikněte na tlačítko Rozšířené tiskové nastavení a vyberte možnost Centrovat na stránce.

Jaké jsou výhody vycentrování tabulky v Excelu

Vycentrování tabulky v Excelu má několik výhod. První a nejvýznamnější výhodou je lepší vzhled při tisku. Vycentrovaná tabulka vypadá lépe a je snadnější na čtení a pochopení. Dále může být vycentrování užitečné při tvorbě grafů a grafických prvků, aby byly správně zarovnány a vypadaly lépe.

Jaký je optimální způsob vycentrování tabulky

Optimální způsob vycentrování tabulky v Excelu závisí na konkrétní situaci a preferencích uživatele. Nicméně, nejlepší způsob je použití funkce Centrovat na stránce, nebo vycentrování obsahu tabulky pomocí funkce Vycentrovat nebo formátování stránky. Tyto možnosti jsou nejjednodušší a zaručují dokonalé vycentrování tabulky při tisku v Excelu.

Závěr

Vycentrování tabulky při tisku v Excelu je důležitým prvkem, který pomáhá zlepšit vzhled a čitelnost vašich dat. V této příručce jsme si ukázali několik způsobů, jak vycentrovat tabulku při tisku v Excelu, včetně použití funkce Centrovat na stránce, funkce Vycentrovat, formátování stránky a tiskového nastavení. Když se rozhodnete odstranit vycentrování tabulky, můžete to udělat jednoduše pomocí funkcí Vycentrovat nebo Zarovnat vlevo. Pokud máte další dotazy, podívejte se na následující unikátní FAQ.

Často kladené dotazy

Jak mohu zkontrolovat, zda je moje tabulka vycentrována při tisku v Excelu?

Po použití jednoho z výše uvedených způsobů vycentrování tabulky při tisku v Excelu klikněte na tlačítko Tisk a zkontrolujte náhled tisku. Pokud je tabulka středována a má stejný prostor na levé a pravé straně, byla úspěšně vycentrována.

Je vycentrování tabulky důležité pro tvorbu grafů v Excelu?

Ano, vycentrování tabulky může být užitečné při tvorbě grafů a grafických prvků, aby byly správně zarovnány a vypadaly lépe.

Lze odstranit vycentrování obsahu buňky v Excelu?

Ano, pokud jste použili funkci Vycentrovat k vycentrování obsahu buňky, můžete jednoduše kliknout na buňku a zrušit vycentrování pomocí tlačítka Vycentrovat.

Lze odstranit vycentrování tabulky v Excelu?

Ano, vycentrování tabulky lze odstranit pomocí funkcí Vycentrovat, Centrovat na stránce, formátování stránky nebo tiskového nastavení.

Jaký je nejlepší způsob vycentrování tabulky v Excelu?

Nejlepší způsob vycentrování tabulky v Excelu závisí na konkrétní situaci a preferencích uživatele. Nicméně, nejjednodušší a nejefektivnější způsob je použití funkce Centrovat na stránce, nebo vycentrování obsahu tabulky pomocí funkce Vycentrovat nebo formátování stránky. Tyto možnosti zaručují dokonalé vycentrování tabulky při tisku.